ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ FIR ଦେଇ ଭଲ ଭାବରେ ଫସିଗଲେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ଓଲଟା ରିୟା ଙ୍କୁ ପଡିଗଲା ମହଙ୍ଗା …

କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ତିନି ମାସ ଶେଷ ହେବ। ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ସିବିଆଇ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଡ୍ରଗ୍ସ କଥା ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କିଛି ଜଣାପଡି ନାହିଁ। ରିୟାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କ ପରେ ସିବିଆଇର ପଚରାଉଚରା ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ସହ ଜାରି ରହିଛି। ତେବେ ଡ୍ରଗ୍ କାରବାର ସମ୍ପର୍କରେ ରିୟା ଏନସିବି ନିକଟରେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି। ଡ୍ରଗ୍ସ ଆଙ୍ଗଲ୍ ଆସିବା ପରେ ରିୟା ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଘରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ନେଉଥିଲେ।

ରିୟାଙ୍କ ସ୍ୱୀକାର ପରେ ତାଙ୍କ ଅସୁବିଧା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେରେ ବଢିବାକୁ ଯାଉଛି। ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ଏନସିବି ଡ୍ରଗ୍ ମାମଲାରେ ରିୟାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର କରିଥିଲା।ଏହି ସମୟରେ ରିୟା ଗତକାଲି ରାତିରେ ଏନସିବିର ପଚରାଉଚରା ପରେ ସିଧା ବାନ୍ଦ୍ରା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଯାଇଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ ରିୟା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଭଉଣୀ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଔଷଧ ତାଲିକା ପାଇବା ପାଇଁ ଫୋନରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏହି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଯେତେବେଳେ ରିୟା ଏଫଆଇଆର ଦାଖଲ କରିବା କଥା ଆସିଲା, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଓକିଲ ବିକାଶ ସିଂ ରିୟାଙ୍କ ଦାବିକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିତ୍ତିହୀନ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି। ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ସେ ରିୟାଙ୍କ ଦାବିକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ବିକାଶ ସିଂ ଏହାକୁ କୋର୍ଟର ଅବମାନନା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହିଥିଲେ ଯେ ଯଦି ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଏଫଆଇଆର ଦାଖଲ ହୁଏ, ତା’ହେଲେ ଏହାର ତଦନ୍ତ ମଧ୍ୟ ସିବିଆଇକୁ ଦିଆଯିବ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ବାନ୍ଦ୍ରା ପୋଲିସ ରିୟାଙ୍କ ଏଫଆଇଆର ଅନୁସନ୍ଧାନ ଆରମ୍ଭ କରେ, ତେବେ ଏହା କୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଅପମାନ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯିବ।


ଏହି ସମଗ୍ର ବିଷୟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରି ବିକାଶ ସିଂ କହିଛନ୍ତି, “ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବାନ୍ଦ୍ରା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଏକ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି। ଏହି ମାମଲାରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରେ,କିନ୍ତୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗର ତଦନ୍ତ କେବଳ ସିବିଆଇ କରିବ ବୋଲି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିସାରିଛନ୍ତି।

ବିକାଶ ସିଂ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ବାନ୍ଦ୍ରା ପୋଲିସ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରେ ତେବେ ଏହା ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଆଦେଶର ଉଲ୍ଲଂଘନ ହେବ। ଯଦି ବାନ୍ଦ୍ରା ପୋଲିସ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଗ୍ରହଣ କରେ, ତେବେ ଆମେ ଏହାକୁ କୋର୍ଟରେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିବୁ ”। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ରିୟାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ବାନ୍ଦ୍ରା ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିବା କି ନାହିଁ ଦେଖିବା ବାକି ରହିଲା। ସେହିଭଳି, ଆଜିକାଲି ରିୟା ଏନସିବିର କବଳରେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ତୀକ୍ଷ୍ଣ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଉଛନ୍ତି|

ରିୟା ଅତୀତରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଛୁଇଁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ରିୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାର୍ଟି ପରେ ସେ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ କୋଠରୀରେ ଶୋଇବା ପରେ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ତାଙ୍କ ସହ ଅସଦାଚରଣ କରିଥିଲେ। ରିୟାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ସୁଶାନ୍ତ ଏହା ମଧ୍ୟ ଜାଣିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ସେ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ରାଗିଥିଲେ।