ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଡାଏରୀର ସେହି 11ଟି ପୃଷ୍ଠା, ଯେଉଁଥିରେ ଲେଖା ଅଛି ଏମିତି କିଛି ଯାହାକୁ ପଢିବା ପରେ ଆପଣ ବି ଜାଣି ପାରିବେ ପ୍ରକୃତ ଦୋଷୀ କିଏ

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଦୁନିଆ ଛାଡିବା ଦିନଠାରୁ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ କିଛି ତଥ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ତଦନ୍ତକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସିବିଆଇ ହାତରେ ଦେଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତକୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଜାରି ରଖିବ ନା ସିବିଆଇ ଏହାକୁ ନିଜ ହାତକୁ ନେବ ସେନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ପରିବାର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପୁଅ ପାଇଁ ନ୍ୟାୟ ଲୋଡିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାର ଉଚିତ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ପରିବାରବର୍ଗ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ପରିବାର ମଧ୍ୟ ଏଥିପାଇଁ ନିରନ୍ତର ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଅନୁସନ୍ଧାନ ବେଳେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଡାଏରୀ ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଏହି ଡାଏରୀରେ ଅନେକ ଜିନିଷ ଲେଖାଯାଇଛି, ଯେଉଁଠାରୁ ଆହୁରି ଅନେକ ପ୍ରକାଶ ଘଟୁଛି| ସମ୍ପ୍ରତି ଡାଏରୀର 11 ପୃଷ୍ଠା ବାହାରିଛି, ଯାହା ଅନେକ ରହସ୍ୟ ଉନ୍ମୋଚନ କରୁଛି|

ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଭିଜନ 2020 ବିଷୟରେ

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଏହି ପୃଷ୍ଠାଗୁଡ଼ିକରେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଲେଖିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଜୀବନ ସହିତ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକ ଏହି ଡାଏରୀରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି| ସେ 2020 ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଭିଜନ ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଡାଏରୀରେ ଲେଖାଯାଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସୁଶାନ୍ତ ଏଥିରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିନୟ କ୍ୟାରିୟରର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ କଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍।

ଏକ ଫ୍ଲୋ ଚାର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ

ସୁଶାନ୍ତ ଏକ ସ୍ଥାନ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯାହା ମୁଁ ଚାହୁଁଛି ଲୋକମାନେ ମୋତେ ବୁଝନ୍ତୁ। ସେ ଏକ ଫ୍ଲୋ ଚାର୍ଟ ମଧ୍ୟ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି | ଏଥିରେ ସେ ନିଜର ଆବଶ୍ୟକତା ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ତାଙ୍କର ଉପସ୍ଥିତି ଆଙ୍କିଛନ୍ତି। ସେ ଫିଲ୍ମର ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ବିଷୟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ବଲିଉଡ ଏବଂ ହଲିଉଡ ବିଷୟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି| ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି|

ସୁଶାନ୍ତ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଦୃଶ୍ୟକୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ କରିବା ପାଇଁ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯିବା ଉଚିତ, କେଉଁ ପଦ୍ଧତି ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କ ଡାଏରୀରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଭଲ ଲେଖକଙ୍କ ନେଟୱାର୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ସୁଶାନ୍ତ ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ଭଲ ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ଆଣିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ|

ଆଗକୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନେବାକୁ ତାଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ଥିଲା| ଡାଏରୀରେ ସେ ହଲିଉଡ ଯିବାର ପୁରା ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ସେ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପରେ ବିନିଯୋଗ ବିଷୟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ଗୃହ ଏବଂ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଦିଆଯିବାର ଦାୟିତ୍ୱ ସେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଉଚ୍ଚତା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି।

କାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ହେଉଥିବା ଅସୁବିଧା ବିଷୟରେ ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କ ଡାଏରୀରେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ଡାଏରୀରେ ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କ ପରିବାର ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଲେଖିଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ସହ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଝଗଡା ଖବର ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ତେବେ ଏହି ଡାଏରୀରେ ସୁଶାନ୍ତ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଦାୟିତ୍ୱ ବିଷୟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଏହି ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ଅନୁଭବ କରିକି କୁହ

ଏହି ଡାଏରୀଗୁଡ଼ିକର ପୃଷ୍ଠାରେ ସୁଶାନ୍ତ ଲେଖିଥିବା ଗୋଟିଏ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ହେଉଛି “ତୁମେ ଲାଇନକୁ କେବେବି ମୁଖସ୍ତ କର ନାହିଁ, ଏହାକୁ ଅନୁଭବ କର ଏବଂ କ୍ୟାମେରା ଆଗରେ ପ୍ରକାଶ କର|” ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କ ପରିବାର ବିଷୟରେ, ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଏବଂ ତାଙ୍କ ଡାଏରୀରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ସ୍ୱପ୍ନ ଲେଖିଛନ୍ତି, କେହି ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ଯେ ଏପରି ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ରଖୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇପାରେ|