୩ ବର୍ଷର ନିରୀହ ଶିଶୁ ପୋଲିସକୁ ଦାନ କରିଲେ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା, କହିଲେ କେମିତି ରୋଜଗାର କରିଲେ ଏତେ ଟଙ୍କା…

କରୋନା ମହାମାରୀ ର ଏହି ଅସୁବିଧାଜନକ ସମୟରେ, ସମସ୍ତେ ନିଜ ଶକ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି | ଏହି ସମୟରେ ମୁମ୍ବାଇରୁ ଏକ ମଜାଦାର ଖବର ଆସିଛି, ଯାହା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ସମୟରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଖବର କ’ଣ?

3 ବର୍ଷର ଶିଶୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଲେ
ବାସ୍ତବରେ, ମୁମ୍ବାଇର ଜଣେ 3 ବର୍ଷର ଛୋଟ ଝିଅ କରୋନାର ଏହି ସଙ୍କଟରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛି | ଏହି 3 ବର୍ଷର ଛୋଟ ପିଲା | ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଏହି ଛୋଟ ପିଲାଟି ରୋଜଗାର କରିଥିବା ଟଙ୍କା ସହିତ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଯେ ଏତେ ଛୋଟ ପିଲା କିପରି ରୋଜଗାର କରିବ? ଆସନ୍ତୁ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବା |

କପକେକ୍ ବିକ୍ରି କରି 50,000 ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଥିଲେ


ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇପାରେ ଯେ 3 ବର୍ଷର ଛୋଟ ପିଲା ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କ ସହ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚି 50,000 ଟଙ୍କା ଚେକ୍ ଦାନ କରିଛି। ଦୟାକରି କୁହନ୍ତୁ ଯେ ଏହି ଛୋଟ ପିଲାଟିର ନାମ କବୀର | ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବି କବୀର କପକେକ୍ ବିକ୍ରି କରି ଏହି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଥିଲେ | କବୀରଙ୍କ ଦାନ ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ଅଫିସିଆଲ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରୁ କବୀରଙ୍କ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରି କବୀରଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛି। ଏହି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ କବୀରଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିଲା।

କବୀର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା
ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ଏହି ଟ୍ୱିଟକୁ ହଜାର ହଜାର ଲାଇକ୍ ମିଳୁଛି। ଏହା ସହିତ କବୀର ମଧ୍ୟ ନୂଆ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ରାଜା ହୋଇପାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବ୍ୟବହାରକାରୀମାନେ ତାଙ୍କ ପରି ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ଏହି ଧାରାବାହିକରେ, କବୀର ମାଧ୍ୟମରେ ଅନେକ ଉପଭୋକ୍ତା ସେହି ଲୋକଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରୁଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଦକ୍ଷତା ଥିବା ସତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ଦାନ ରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି | ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର ଧନୀ ଲୋକମାନେ କବୀରଙ୍କ ପରି ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ ଶିଖିବା ଉଚିତ୍। ଏଥି ସହିତ, ଅନ୍ୟ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ କେବଳ ଟଙ୍କା ନୁହେଁ ସହଯୋଗ ପାଇଁ ମନ ମଧ୍ୟ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ |

କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ବଡ ସିଷ୍ଟମକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦେଇଛି। ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ଦେଶ ଏହି ଜୀବାଣୁ ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି। ବିଶ୍ୱ ର ଅର୍ଥନୈତିକ ସାମାଜିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଭୁଶୁଡି ପଡିଛି ଏବଂ ଅନେକ ଦେଶ ଏହି ସମୟରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି | ଭାରତ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଲକଆଉଟ୍ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବାରେ ଲାଗିଛି। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଏବଂ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା 78 ହଜାର ଅତିକ୍ରମ କରିଥିବାବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଦୟାକରି କୁହନ୍ତୁ ଯେ କରୋନା ହେତୁ ଦେଶରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 2500 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସୁସ୍ଥ ହେଉଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 26000 ରୁ ଅଧିକ ଅଟେ।