ଚେହେରାକୁ ବେଦାଗ ଗୋରାପଣ ଦେଇଥାଏ ୩ ଟଙ୍କାର ଏହି ଜିନିଷ, ଥରେ ନିଶ୍ଚୟ ବ୍ୟବହାର କରି ଦେଖନ୍ତୁ ତାପରେ କହିବେ …

ଚେହେରା ହେଉଛି ମାନବ ଶରୀରର ସବୁଠାରୁ ବିଶେଷ ଅଂଶ| ପ୍ରତୋକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ କେବଳ ଚେହେରା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥାଏ | କିନ୍ତୁ ଯଦି ତୁମେ ଚାହୁଁଛ ଯେ ତୁମର ଚେହେରା ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ଦେଖାଯାଉ I ତେବେ ତୁମର ଚର୍ମ ମଧ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ | କିନ୍ତୁ ଅଜାଣତରେ, କିଛି ଲୋକ ଚେହେରାକୁ ସୁନ୍ଦର କରିବା ପାଇଁ ଏପରି ଜିନିଷ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି I ଯାହା ଚର୍ମକୁ ଅଧିକ କ୍ଷତି କରିଥାଏ ଏବଂ କମ୍ କ୍ଷତି କରିଥାଏ | କିନ୍ତୁ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମକୁ ଛୋଟ ଦେଖାଇବ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ରଙ୍ଗର ଘରୋଇ ଉପଚାର କ’ଣ?

ବ୍ୟକ୍ତି ଏକ ସୁନ୍ଦର ଚେହେରା ଏବଂ ଚର୍ମ ସୁସ୍ଥ ସହିତ ଅଧିକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଦେଖାଯାଏ | ଯଦିଓ ଲୋକମାନେ କହିବେ ଯେ ସେମାନେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଧଳା ରଙ୍ଗ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ନୁହଁନ୍ତି I କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତରେ ସମସ୍ତେ ଏହା ଜାଣନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଏକ ଭଲ ଗୋରା ହେବା ସହିତ ଏକ ସୁନ୍ଦର ରଙ୍ଗ ପାଇବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି | ତେଣୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସ୍ୱଛତା ପାଇବା ପାଇଁ ଘରୋଇ ଉପଚାର କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ I ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ରଙ୍ଗକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ସ୍ଵଚ୍ଚ କରିବ | ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସାଧନ ସାମଗ୍ରୀକୁ ନ୍ୟାୟଯୁକ୍ତ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି I ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଥିବା ସମାଧାନ, ଆପଣ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଚମକୁଥିବା ଚର୍ମ ପାଇପାରିବେ |

ଯଦି ଆପଣ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ପ୍ରସାଧନ ସାମଗ୍ରୀକୁ ରଙ୍ଗ ଦେବାରେ ଥକି ଯାଇଛନ୍ତି, ତେବେ ଥରେ ଏହି ଘରର ରେସିପି ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର ସହିତ, ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମ ସୁସ୍ଥ, ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବ | ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଏଥିରେ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ନାହିଁ। ଧୂଳି, ସୂର୍ଯ୍ୟକିରଣ, ଧୂଆଁ ଏବଂ ପ୍ରଦୂଷଣ ହେତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ତ୍ୱଚା ଅନ୍ଧକାର ଦେଖାଯାଏ I ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୋରା ରଙ୍ଗ ପାଇବା ପାଇଁ ଘରୋଇ ଉପଚାର ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ପଡିବ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା ଆପଣ କିପରି ଗୋରା ପାଇବା ପାଇଁ ଘରୋଇ ଉପଚାର ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ |

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହୁଛୁ ଯେ କିପରି ଆପଣ ମାତ୍ର 3 ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ସୁନ୍ଦରୀ ହୋଇପାରିବ | ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ମେଡିକାଲ ଷ୍ଟୋରରେ ଭିଟାମିନ୍ ଇ କ୍ୟାପସୁଲ ସହଜରେ ଉପଲବ୍ଧ | ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ଆପଣ ଭିଟାମିନ୍ ଇ କ୍ୟାପସୁଲର କିଛି ବଟିକା କିଣନ୍ତୁ | ତା’ପରେ, ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଭିଟାମିନ୍ ଇ ର କ୍ୟାପସୁଲ ଖୋଲନ୍ତୁ ଏବଂ ଭିତରର ତରଳ ପଦାର୍ଥକୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ ବାଦାମ ତେଲ ନେଇ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ | ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶ୍ରଣ କରିବା ପରେ ଏହାକୁ ମୁହଁରେ ହାଲୁକା ହାତରେ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ |

ପ୍ରତିଦିନ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାରେ ପ୍ରଭାବ ଦେଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିବ | କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ତୁମର ଚର୍ମ ଦାଗହୀନ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ | ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଚାହେଁ, ତୁମର ଚର୍ମ ସମସ୍ୟା ହେଉନା କାହିଁକି, ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ଭିଟାମିନ୍ ଇ କ୍ୟାପସୁଲ ଖାଆନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ୟା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଦୂର ହୋଇଯିବ | ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ମାସସାରା ନିୟମିତ ଭାବେ ଭିଟାମିନ୍ ଇ କ୍ୟାପସୁଲ ଖାଇବାକୁ ପଡିବ | ଏହି ପଦ୍ଧତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି I ତେବେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଦେଖାଯିବ | କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଦୟାକରି ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ | କାରଣ, କିଛି ଲୋକ ଏହାର ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ କରିପାରେ |