ଏହା ହେଉଛି ବଡ କାରଣ ଯାହା ପାଇଁ ମହିଳାମାନେ ରଖନ୍ତି ପରା ପୁରୁଷ ମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧ….

ଆଜି , ଆମର ଜୀବନଶୈଳୀ ରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତନ ଆସିଛି |ଲୋକଙ୍କ ଇଚ୍ଛାର ପରିସର ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି | ଆମର ଜୀବନ ର ଵ୍ୟସ୍ତବହୁଳତା କୁ ନେଇ ଲୋକ ଙ୍କ ର ଜୀବନ ରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତନ ଆସିଛି | ଲୋକେ ବୈବାହିକ ଜୀବନ ରେ ନିଜ ପାର୍ଟନର ଙ୍କୁ ଛାଡି ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ର ରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ପାର୍ଟନର ଙ୍କ ସହ ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧ ରେ ରହିଥାନ୍ତି I ଏହା ଏକ ଅନୈତିକ ସମ୍ବନ୍ଧ ଅଟେ I ଏପରି ଘଟଣା ଦିନ କୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ରେ ଲାଗିଛି I କିନ୍ତୁ କଣ ଆପଣ କେବେ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଏପରି ବାହ୍ୟ ପାର୍ଟନର ଙ୍କ ସହ ଅନୈତିକ ସମ୍ବନ୍ଧ ରେ ଯୋଡି ହେଇ ରହିବା ର କାରଣ କଣ I

ସେ-କ୍ସ ସମ୍ପର୍କରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ
ଅନେକ ଲୋକେ ନିଜ ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ଉଭୟ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳା ପ୍ରେମ ସହିତ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଥର ଏହି ସେ-କ୍ସ ସମ୍ବନ୍ଧ କୁ ନେଇ ନିଜ ବୈବାହିକ ଜୀବନ ରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଠ ରହିଥାନ୍ତି | ପତି ନିଜ ପତ୍ନୀ ଙ୍କୁ ଶାରୀରିକ ରୂପେ ସେ-କ୍ସ ରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟି ଦେଇପାରନ୍ତି ନାହିଁ I ଏପରି ମାମଲା ପୁରୁଷ ଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ଘଟିଥାଏ I

ଏକାକୀ-
ଅନେକ ଥର ଦେଖାଯାଇଛି ଯେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଏକାକୀ ରହିବା କୁ ନେଇ ମାନସିକ ଦୁଶ୍ଚିନ୍ତା ରେ ରହିଥାନ୍ତି | ଏବଂ ଏହା କୁ ନେଇ ମହିଳାମାନେ ସେ-କ୍ସ ସମ୍ବନ୍ଧ ଅନୈତି ଭାବରେ ରଖିଥାନ୍ତି I ଆମ ଦେଶରେ ଅନେକ ପରିବାର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ପୁରୁଷମାନେ ଜୀବିକା ନିର୍ବାହ ପାଇଁ ନିଜ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତି, ଅର୍ଥାତ୍ ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା ରେ ଯାନ୍ତି | ଏପରି କ୍ଷେତ୍ର ରେ ମହିଳାମାନେ ଏକାକୀ ରହିବାକୁ ହେଇଥାଏ ତେଣୁ ସେମାନେ ଅନ୍ୟତ୍ର ଏକ ପାର୍ଟନର ଙ୍କ ର ସନ୍ଧାନ କରିଥାନ୍ତି I

ସେ-କ୍ସ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅଳ୍ପ ଜ୍ଞାନ
ସେ-କ୍ସ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅଳ୍ପ ଜ୍ଞାନ ରହିବ କୁ ନେଇ ପୁରୁଷ ମାନେ ଏକ ସଠିକ ସେ-କ୍ସ ସମ୍ବନ୍ଧ ରଖି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ | ପ୍ରାୟତ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ର ସେ-କ୍ସ କୁ ନେଇ ଅଲଗା ଚିନ୍ତାଧାରା ରହିଛି I ପୁରୁଷ ଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ସେ-କ୍ସ ଏକ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅଟେ I ଯାହା ଦ୍ୱାରା କି ସେମାନେ ଏକ ଉତ୍ତମ ସମ୍ବନ୍ଧ ରଖିପାରନ୍ତି ନାହିଁ I

ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା-
ଟଙ୍କା ଇଚ୍ଛା ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଅଣ-ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ବହୁତ ଶୁଣିଥିବେ | ଆଜିକାଲି ଏହା ସାଧାରଣ କଥା | ଆଜିକାଲି ଅଧିକାଂଶ ମହିଳା ଅଧିକ ଅର୍ଥ ପାଇବା ଆଶା ରେ ଅନ୍ୟତ୍ର ସମ୍ବନ୍ଧ ରଖିଥାନ୍ତି I

ଗର୍ଭନିରୋଧକ ବଟିକା-
ପୂର୍ବ ସମୟରେ ଆପଣ ଅଣ-ସମ୍ପର୍କ ପରି କମ୍ ଘଟଣା ଶୁଣୁଥିବେ | ଏହାର ଗୋଟିଏ କାରଣ ହେଉଛି ପୂର୍ବରୁ ଗର୍ଭନିରୋଧକ ବଟିକା ବର୍ତ୍ତମାନ ପରି ଲୋକପ୍ରିୟ ନଥିଲା। ପୂର୍ବରୁ ଲୋକମାନେ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଗର୍ଭଧାରଣକୁ ଭୟ କରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଆଜି ଗର୍ଭନିରୋଧକ ଔଷଧ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଆହୁରି ସହଜ କରିଦେଇଛି | ତେଣୁ କିଛି ଲୋକେ ନିର୍ଦ୍ବନ୍ଢ଼ ରେ ଏହି ଅନୈତିକ ସେ-କ୍ସ ସମ୍ବନ୍ଧ ରଖିଥାନ୍ତି I

ପାରସ୍ପରିକ ଦୁଶ୍ଚିନ୍ତା – ବେଳେବେଳେ ପତି – ପତ୍ନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପାରସ୍ପରିକ ତିକ୍ତତା ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟତ୍ର ସେ-କ୍ସ ସମ୍ବନ୍ଧ ରଖିବା ର ଏକ ମୁକ୍ଷ୍ୟ କାରଣ ଅଟେ I