ଏହି 4ଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ମାଲାମାଲ କରିଦେବେ ଶନିଦେବ, ଏହି ସପ୍ତାହ ଏମାନଙ୍କ ଭାଗ୍ୟରେ ଆସିବ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଜୀବନ ବଦଳି ଯିବ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ମନୁଷ୍ୟର ଜୀବନରେ ରାଶିଗୁଡିକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇଛି, ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଶୁଭ ଏବଂ ଅଶୁଭ ଘଟଣାକୁ ଅନୁମାନ କରିପାରିବେ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଆଗରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇପାରିବେ, ବାସ୍ତବରେ, ଗ୍ରହ ନକ୍ଷତ୍ରଗୁଡିକର ସ୍ଥିତିର କ୍ରମାଗତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ, ଚାକିରି, ବ୍ୟବସାୟ, ପରିବାର, ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ, ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନର ପରିସ୍ଥିତି ସମୟ ସହିତ ଭିନ୍ନ ହୋଇଥାଏ| କିଛି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଶନିଦେବଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ ଏବଂ ଶନି ଦେବ ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଭାଗ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବେ, ଏବଂ ଧନ ଲାଭ ହେବା ସହ ଜୀବନରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ|

ମେଷ (Aries, ଚୁ, ଚେ, ଚୋ, ଲା, ଲି, ଲୁ, ଲେ, ଲୋ, ଆ)

ମେଷ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କ ଦକ୍ଷତାରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ଏବଂ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହେବେ| ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ| ଶନିଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବେ|ଆପଣ ଅନେକ ଲାଭ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି| ତେଣୁ ସେଗୁଡ଼ିକର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ନିଅନ୍ତୁ| ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ସମାପ୍ତ କରିବେ| ଘର ପରିବାର ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, କାର୍ଯ୍ୟରେ ଏକାଗ୍ର ହେବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ| କ୍ୟାରିଅରରେ ଯାହା ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତାହା ପାଇବେ|

ବୃଷ (Taurus, ଇ, ଓ, ଏ, ଓ, ୱା, ୱାଇ, ୱୋ, ମେ, ୱୋ)

ବୃଷ ରାଶି ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ବ୍ୟବସାୟିକ ସମସ୍ୟା ସହ ଜଡିତ ସମାଧାନ ପାଇପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ବକ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ଟିକିଏ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ୍ ବିତର୍କର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି|ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ଉପୁଜିପାରେ|ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ହେତୁ ଆପଣ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ|ଆପଣ ଯେକୌଣସି ମନୋରଞ୍ଜନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି|ଯାତ୍ରା ଆନନ୍ଦଦାୟକ ହେବ|ହଠାତ୍ ଆପଣ ହଜିଯାଇଥିବା ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପାଇବେ|ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ|

ମିଥୁନ (gemini, କା, କି, କୁ, ଘ,ଜ୍ଞ,କି , କେ , ହ)

କୌଣସି ଘଟଣା ମିଥୁନ ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ| ଆପଣ ଯେକୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହୋଇପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଭଲ ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ|କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ରହିବ| ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ଦୌଡ଼ିବାକୁ ପଡିପାରେ|ମାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଆବଶ୍ୟକ| ବିଶେଷ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟି ପାରନ୍ତି| ଯାହା ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ପୁରୁଣା ସ୍ମୃତି ତାଜା ହୋଇଯିବ|କୌଣସି ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଭୟ ରହିବ| ଆପଣ ଅଧିକ ଚାପ ନେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍| ଜୀବନସାଥୀ ଆପଣଙ୍କ ଭାବନାକୁ ବୁଝିପାରନ୍ତି|

କର୍କଟ (Cancer, ହି, ହୁ, ହେ, ହୋ, ଡା, ଡି, ଡୁ, ଡେ,ଡୋ)

କର୍କଟ ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ|ଶନି ଦେବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସହିତ, ଆପଣଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରା ସକରାତ୍ମକ ରହିବ|ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତାର ପଥରେ ନେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ|ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟବସାୟରେ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାର ଏକ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି| କଠିନ ପରିଶ୍ରମରେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇବେ| ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ପରିସର ବିସ୍ତାର ହୋଇପାରେ| ହଠାତ୍ ଧନ ଲାଭର ଶୁଭ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯାଇପାରେ|ପାରିବାରିକ ଜୀବନକୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ରୂପେ ବିତାଇବେ| ଭାଗ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟରେ କ୍ୟାରିଅରରେ ସଫଳତା ପାଇବେ|

ସିଂହ ରାଶି (Leo, ମା, ମୁଁ, ମୋ, ମେ, ମୋ, ତା, ଟି, ଟୁ, ଟି)

ସିଂହ ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଅଜ୍ଞାତ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟଧିକ ନିର୍ଭର କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ|କିଛି ଲୋକ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି|କୌଣସି ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାବେଳେ, ଭଲ ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ| ଘର ପରିବାର ପାଇଁ ଏକ ମୂଲ୍ୟବାନ ବସ୍ତୁ କ୍ରୟ କରିପାରନ୍ତି| ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସମନ୍ୱୟ ରହିବ| ସୃଜନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି| ପିତାମାତାମାନେ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ କରିବେ| ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ ଦାୟିତ୍ୱ ଗୁଡିକ ସଠିକ୍ ଭାବରେ କରିବେ|

କନ୍ୟା ରାଶି (Vigro, ଧୋ, ପା, ପି, ପୁ, ଶ, ଏନ, ଥ, ପେ, ପୋ)

କନ୍ୟା ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବେ|ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରିପାରେ|ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଶେଷ କରିବେ | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନର ଅସୁବିଧା ଦୂର ହୋଇପାରିବ| ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ, ଆପଣ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବେ| ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରହିବ| ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଆଚରଣରେ ବହୁତ ଖୁସି ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ|ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ ହେବେ| ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ ଆପଣ ଖୁସିର ଫଳାଫଳ ପାଇପାରନ୍ତି|

ତୁଳା (Libra ରା, ରି, ରୁ, ରେ, ରୋ, ଟା, ଟି, ତୁ, ଟି)

ତୁଳା ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ଯାହା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହେବ| କ୍ୟାରିଅରରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଆଗକୁ ବଢିବେ|ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ| ଘନିଷ୍ଠ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଭେଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଗ୍ରହ ନକ୍ଷତ୍ରଗୁଡିକର ସ୍ଥିତି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନକୁ ସକରାତ୍ମକ ଭାବରେ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି| ଆପଣ ନିଜ ଭିତରେ ଏକ ନୂତନ ଶକ୍ତିର ଯୋଗାଯୋଗ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି|

ବିଛା ରାଶି (Scorpio, ତୋ , ନା, ନି, ନୁ, ନେ, ନା, ୟା, ୟି, ୟୁ)

ବିଛା ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସେମାନଙ୍କର ନାମ ଏବଂ ଖ୍ୟାତି ପାଇବେ| ଭଲ ପାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ନିଜ ହୃଦୟ କଥା ବାଣ୍ଟି ପାରନ୍ତି| ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ନିଆଯାଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବାକୁ ଯାଉଛି| ଆପଣ ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଲାଭ ପାଇବେ| କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ| ବଡ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି| ପ୍ରେମ ସାଥୀ ସହିତ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ| ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ବଡ଼ ସଫଳତା ପାଇବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଏ|

ଧନୁ ରାଶି ( Sagittarius. ହଁ,ୟୋ, ଭା, ଭୀ, ଭୁ, ଧା, ଫା, ଧା, ଭ)

ଧନୁ ରାଶି ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ବିଳମ୍ବ ହୋଇପାରେ|ଅତୀତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁନାହିଁ |ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତି ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ| କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ |ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ବହୁତ ବିରକ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି| ମାନସିକ ଚାପ ଜନ୍ମ ହୋଇପାରେ| ତେଣୁ, ଆପଣ ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ | ଜଣେ ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ, ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବେ| ପତି-ପତ୍ନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

ମକର ରାଶି (Capricorn
ଭୋ, ଜା, ଜୀ, ଖି, ଖୋ, ଖେ, ଖୋ, ଗା, ଜି)

ମକର ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତର ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବେ| ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଭଲ ଲାଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି| ପ୍ରିୟ ଖାଦ୍ୟ ଉପଭୋଗ କରିପାରନ୍ତି|ଗ୍ରହ ନକ୍ଷତ୍ରଗୁଡିକର ସ୍ଥିତି ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉପଯୁକ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି| ଆପଣ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ମଜା କରିବାକୁ ବାହାରକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି| ଚିନ୍ତାଧାରା ସକରାତ୍ମକ ରହିବ| ବହୁ ପରିମାଣରେ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉନ୍ନତିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି| କିଛି ଲୋକ ଆପଣଙ୍କଠାରୁ ନୂତନ ଶିକ୍ଷା କରିପାରନ୍ତି|

କୁମ୍ଭ (Aquarius ଗୁ, ଗେ, ଗ, ସା, ସି, ସୋ, ସେ,ଦା )

କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଜରୁରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ କାହା ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିପାରିବେ| ହାତରେ କୌଣସି ବିପଦକୁ ନେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିବ| ପୁରୁଣା ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି| ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ଭଲ ରହିବ| ପ୍ରେମ, ସମ୍ପର୍କ ଏବଂ ପରିବାର ଆପଣଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ଆକର୍ଷଣ କରିପାରନ୍ତି| ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଖୁସିରେ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ|ହଠାତ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ପଡିପାରେ | ଯାହା ବିଷୟରେ ଆପଣ ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ| ଆପଣ ଯେକୌଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ|

ମୀନ ( Pisces, ଡି, ଡୁ, ଥ,ଜ , ଦେ, ଚା ,ଚି )

ମୀନ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଭାଗିଦାରୀରେ ଯେକୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ|କାମର ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ|ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ବହୁତ ଆକର୍ଷଣୀୟ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଯାହା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଗଭୀର ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ|ଆପଣଙ୍କ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ବୁଦ୍ଧି ଦ୍ୱାରା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇବେ| ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ| ଗାଡିର ବ୍ୟବହାରରେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ କାରଣ ସାମାନ୍ୟ ଆଘାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି| ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ କିମ୍ବା ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ମିଳିପାରିବ|ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ମନୁଷ୍ୟର ଜୀବନରେ ରାଶିଗୁଡିକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇଛି, ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଶୁଭ ଏବଂ ଅଶୁଭ ଘଟଣାକୁ ଅନୁମାନ କରିପାରିବେ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଆଗରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇପାରିବେ, ବାସ୍ତବରେ, ଗ୍ରହ ନକ୍ଷତ୍ରଗୁଡିକର ସ୍ଥିତିର କ୍ରମାଗତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ, ଚାକିରି, ବ୍ୟବସାୟ, ପରିବାର, ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ, ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନର ପରିସ୍ଥିତି ସମୟ ସହିତ ଭିନ୍ନ ହୋଇଥାଏ| କିଛି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଶନିଦେବଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ ଏବଂ ଶନି ଦେବ ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଭାଗ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବେ, ଏବଂ ଧନ ଲାଭ ହେବା ସହ ଜୀବନରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ|

ମେଷ (Aries, ଚୁ, ଚେ, ଚୋ, ଲା, ଲି, ଲୁ, ଲେ, ଲୋ, ଆ)

ମେଷ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କ ଦକ୍ଷତାରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ଏବଂ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହେବେ| ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ| ଶନିଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବେ|ଆପଣ ଅନେକ ଲାଭ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି| ତେଣୁ ସେଗୁଡ଼ିକର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ନିଅନ୍ତୁ| ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ସମାପ୍ତ କରିବେ| ଘର ପରିବାର ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, କାର୍ଯ୍ୟରେ ଏକାଗ୍ର ହେବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ| କ୍ୟାରିଅରରେ ଯାହା ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତାହା ପାଇବେ|

ବୃଷ (Taurus, ଇ, ଓ, ଏ, ଓ, ୱା, ୱାଇ, ୱୋ, ମେ, ୱୋ)

ବୃଷ ରାଶି ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ବ୍ୟବସାୟିକ ସମସ୍ୟା ସହ ଜଡିତ ସମାଧାନ ପାଇପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ବକ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ଟିକିଏ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ୍ ବିତର୍କର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି|ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ଉପୁଜିପାରେ|ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ହେତୁ ଆପଣ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ|ଆପଣ ଯେକୌଣସି ମନୋରଞ୍ଜନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି|ଯାତ୍ରା ଆନନ୍ଦଦାୟକ ହେବ|ହଠାତ୍ ଆପଣ ହଜିଯାଇଥିବା ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପାଇବେ|ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ|

ମିଥୁନ (gemini, କା, କି, କୁ, ଘ,ଜ୍ଞ,କି , କେ , ହ)

କୌଣସି ଘଟଣା ମିଥୁନ ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ| ଆପଣ ଯେକୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହୋଇପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଭଲ ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ|କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ରହିବ| ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ଦୌଡ଼ିବାକୁ ପଡିପାରେ|ମାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଆବଶ୍ୟକ| ବିଶେଷ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟି ପାରନ୍ତି| ଯାହା ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ପୁରୁଣା ସ୍ମୃତି ତାଜା ହୋଇଯିବ|କୌଣସି ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଭୟ ରହିବ| ଆପଣ ଅଧିକ ଚାପ ନେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍| ଜୀବନସାଥୀ ଆପଣଙ୍କ ଭାବନାକୁ ବୁଝିପାରନ୍ତି|

କର୍କଟ (Cancer, ହି, ହୁ, ହେ, ହୋ, ଡା, ଡି, ଡୁ, ଡେ,ଡୋ)

କର୍କଟ ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ|ଶନି ଦେବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସହିତ, ଆପଣଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରା ସକରାତ୍ମକ ରହିବ|ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତାର ପଥରେ ନେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ|ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟବସାୟରେ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାର ଏକ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି| କଠିନ ପରିଶ୍ରମରେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇବେ| ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ପରିସର ବିସ୍ତାର ହୋଇପାରେ| ହଠାତ୍ ଧନ ଲାଭର ଶୁଭ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯାଇପାରେ|ପାରିବାରିକ ଜୀବନକୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ରୂପେ ବିତାଇବେ| ଭାଗ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟରେ କ୍ୟାରିଅରରେ ସଫଳତା ପାଇବେ|

ସିଂହ ରାଶି (Leo, ମା, ମୁଁ, ମୋ, ମେ, ମୋ, ତା, ଟି, ଟୁ, ଟି)

ସିଂହ ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଅଜ୍ଞାତ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟଧିକ ନିର୍ଭର କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ|କିଛି ଲୋକ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି|କୌଣସି ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାବେଳେ, ଭଲ ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ| ଘର ପରିବାର ପାଇଁ ଏକ ମୂଲ୍ୟବାନ ବସ୍ତୁ କ୍ରୟ କରିପାରନ୍ତି| ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସମନ୍ୱୟ ରହିବ| ସୃଜନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି| ପିତାମାତାମାନେ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ କରିବେ| ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ ଦାୟିତ୍ୱ ଗୁଡିକ ସଠିକ୍ ଭାବରେ କରିବେ|

କନ୍ୟା ରାଶି (Vigro, ଧୋ, ପା, ପି, ପୁ, ଶ, ଏନ, ଥ, ପେ, ପୋ)

କନ୍ୟା ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବେ|ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରିପାରେ|ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଶେଷ କରିବେ | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନର ଅସୁବିଧା ଦୂର ହୋଇପାରିବ| ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ, ଆପଣ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବେ| ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରହିବ| ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଆଚରଣରେ ବହୁତ ଖୁସି ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ|ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ ହେବେ| ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ ଆପଣ ଖୁସିର ଫଳାଫଳ ପାଇପାରନ୍ତି|

ତୁଳା (Libra ରା, ରି, ରୁ, ରେ, ରୋ, ଟା, ଟି, ତୁ, ଟି)

ତୁଳା ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ଯାହା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହେବ| କ୍ୟାରିଅରରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଆଗକୁ ବଢିବେ|ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ| ଘନିଷ୍ଠ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଭେଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଗ୍ରହ ନକ୍ଷତ୍ରଗୁଡିକର ସ୍ଥିତି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନକୁ ସକରାତ୍ମକ ଭାବରେ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି| ଆପଣ ନିଜ ଭିତରେ ଏକ ନୂତନ ଶକ୍ତିର ଯୋଗାଯୋଗ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି|

ବିଛା ରାଶି (Scorpio, ତୋ , ନା, ନି, ନୁ, ନେ, ନା, ୟା, ୟି, ୟୁ)

ବିଛା ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସେମାନଙ୍କର ନାମ ଏବଂ ଖ୍ୟାତି ପାଇବେ| ଭଲ ପାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ନିଜ ହୃଦୟ କଥା ବାଣ୍ଟି ପାରନ୍ତି| ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ନିଆଯାଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବାକୁ ଯାଉଛି| ଆପଣ ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଲାଭ ପାଇବେ| କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ| ବଡ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି| ପ୍ରେମ ସାଥୀ ସହିତ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ| ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ବଡ଼ ସଫଳତା ପାଇବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଏ|

ଧନୁ ରାଶି ( Sagittarius. ହଁ,ୟୋ, ଭା, ଭୀ, ଭୁ, ଧା, ଫା, ଧା, ଭ)

ଧନୁ ରାଶି ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ବିଳମ୍ବ ହୋଇପାରେ|ଅତୀତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁନାହିଁ |ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତି ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ| କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ |ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ବହୁତ ବିରକ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି| ମାନସିକ ଚାପ ଜନ୍ମ ହୋଇପାରେ| ତେଣୁ, ଆପଣ ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ | ଜଣେ ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ, ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବେ| ପତି-ପତ୍ନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

ମକର ରାଶି (Capricorn
ଭୋ, ଜା, ଜୀ, ଖି, ଖୋ, ଖେ, ଖୋ, ଗା, ଜି)

ମକର ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତର ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବେ| ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଭଲ ଲାଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି| ପ୍ରିୟ ଖାଦ୍ୟ ଉପଭୋଗ କରିପାରନ୍ତି|ଗ୍ରହ ନକ୍ଷତ୍ରଗୁଡିକର ସ୍ଥିତି ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉପଯୁକ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି| ଆପଣ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ମଜା କରିବାକୁ ବାହାରକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି| ଚିନ୍ତାଧାରା ସକରାତ୍ମକ ରହିବ| ବହୁ ପରିମାଣରେ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉନ୍ନତିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି| କିଛି ଲୋକ ଆପଣଙ୍କଠାରୁ ନୂତନ ଶିକ୍ଷା କରିପାରନ୍ତି|

କୁମ୍ଭ (Aquarius ଗୁ, ଗେ, ଗ, ସା, ସି, ସୋ, ସେ,ଦା )

କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଜରୁରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ କାହା ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିପାରିବେ| ହାତରେ କୌଣସି ବିପଦକୁ ନେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିବ| ପୁରୁଣା ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି| ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ଭଲ ରହିବ| ପ୍ରେମ, ସମ୍ପର୍କ ଏବଂ ପରିବାର ଆପଣଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ଆକର୍ଷଣ କରିପାରନ୍ତି| ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଖୁସିରେ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ|ହଠାତ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ପଡିପାରେ | ଯାହା ବିଷୟରେ ଆପଣ ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ| ଆପଣ ଯେକୌଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ|

ମୀନ ( Pisces, ଡି, ଡୁ, ଥ,ଜ , ଦେ, ଚା ,ଚି )

ମୀନ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଭାଗିଦାରୀରେ ଯେକୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ|କାମର ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ|ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ବହୁତ ଆକର୍ଷଣୀୟ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଯାହା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଗଭୀର ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ|ଆପଣଙ୍କ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ବୁଦ୍ଧି ଦ୍ୱାରା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇବେ| ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ| ଗାଡିର ବ୍ୟବହାରରେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ କାରଣ ସାମାନ୍ୟ ଆଘାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି| ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ କିମ୍ବା ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ମିଳିପାରିବ|