ଆଇପିଏଲ ଫ୍ୟାନ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଲା ଖରାପ ଖବର, ବାତିଲ ହୋଇଯିବ ପୁରା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ

ଆଜିକାଲି କରୋନା ଭାଇରସ ସାରା ବିଶ୍ୱ ରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଯେଉଁଠାରେ ବି ଦେଖନ୍ତୁ, କରୋନା ଭାଇରସ ର ଭୟ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇପିଏଲ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ | ହଁ, ଯଦି ଆପଣ ଆଇପିଏଲର ଜଣେ ପ୍ରଶଂସକ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଅପେକ୍ଷା କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ଖବର ଆପଣଙ୍କ ର ଚିନ୍ତା ର କାରଣ ହେଇପାରେ | ବାସ୍ତବରେ, କରୋନା ଭାଇରସର ଆଖି ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇପିଏଲରେ ପହଞ୍ଚିଛି ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ଏହାକୁ ବାତିଲ କରିବାକୁ କୁହାଯାଉଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହା ଆଇପିଏଲ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଚିନ୍ତା ର କାରଣ ହେଇଯାଇଛି I

ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ବ୍ୟାପୁଥିବା ଏହି କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଭାରତ ରେ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଛି। ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଜୀବାଣୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ସଚେତନ କରାଯାଉଛି I କାରଣ ଏହା ଭାରତ ର ଅର୍ଥନୀତି ଉପରେ ଗଭୀର ପ୍ରଭାବ ପକାଇଛି । ଯେପରି କି ଆପଣ ଜାଣିଥିବେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ବଜାରରେ ଏକ ଘୋର ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି | ବିଶ୍ ରେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ଏହି କରୋନା ଆତଙ୍କ ରେ ଆତଙ୍କିତ ହେଇଛନ୍ତି I , ତେଣୁ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ଏହି ଜୀବାଣୁଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁରକ୍ଷିତ ଅଟନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯେତେବେଳେ ମାର୍ଚ୍ଚ 29 ରୁ ଆଇପିଏଲ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ସେତେବେଳେ ବିସିସିଆଇ ସୂତ୍ରରୁ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

IPL ବାତିଲ ହୋଇପାରିବ କି?
କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଭୟକୁ ଦେଖି ଆଇପିଏଲରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ବିସିସିଆଇ ରୁ ରାଜି ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଆଇପିଏଲ ମଧ୍ୟ ବାତିଲ ହୋଇପାରିବ | ବାସ୍ତବରେ, ବିସିସିଆଇର ପୁରା ଟିମ୍ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି, ଯଦି ସଙ୍କଟ ଅଧିକ ହୁଏ ତେବେ ଆଇପିଏଲ୍ ମ୍ୟାଚ କୁ ବାତିଲ କରାଯିବ । ଦୟାକରି ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଯେ 30 ରୁ ଅଧିକ ଭାରତୀୟ କରୋନା ଜୀବାଣୁଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଆସିଛନ୍ତି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଆଇପିଏଲରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯିବ |

IPL ତାରିଖ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇପାରିବ କି?
ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ବାତିଲ ବ୍ୟତୀତ ଆଇପିଏଲର ତାରିଖକୁ ଆହୁରି ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଏକ ବିକଳ୍ପ ମଧ୍ୟ BCCI ପାଖ ରେ ରହିଛି I , କିନ୍ତୁ ବିସିସିଆଇ ଏହାକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଥିଲା। ବାସ୍ତବରେ, ବିସିସିଆଇ କହିଛି ଯେ ଆଇସିସି କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଯାଞ୍ଚ କରି ଆଇପିଏଲ୍ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି I ତେଣୁ ଏହାକୁ ଆଉ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ମୋଟ ଉପରେ, ଯଦି ଭାରତରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଆତଙ୍କ ବନ୍ଦ ନହୁଏ, ତେବେ ଏଥର ଆଇପିଏଲ୍ ବାତିଲ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି I

ଯଦି କରୋନା ଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍ ବାତିଲ୍ ହୁଏ, ତେବେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ, କାରଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇସାରିଛି ଏବଂ ଆଇପିଏଲ୍ ଜ୍ୱର ମଧ୍ୟ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀ ଙ୍କୁ ଆଘାତ ଦେଇଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଆଇପିଏଲ ରେ ବନ୍ଦ ହୁଏ I ତେବେ ଭାରତୀୟ ଅର୍ଥନୀତି ମଧ୍ୟ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ । ମୋଟ ଉପରେ, ଲୋକମାନେ କେବଳ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ରେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡି ନାହାଁନ୍ତି, ବରଂ ସବୁ ଦିଗରୁ କ୍ଷତି ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ଯଦିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ହେତୁ କୌଣସି ଭାରତୀୟଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଏହାର ଭୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ଭିତରେ ଦେଖାଯାଉଛି।