୨୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକାଣି ଅଟନ୍ତି ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ, ଏହି କାମ କରି ଫିଲ୍ମ ଠାରୁ ବି ଅଧିକ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି…

ବଲିଉଡରେ ମାଧୁରୀ ନିଜର ଅଭିନୟ ଏବଂ ସୁନ୍ଦରତା ପାଁଇ ବେଶ ସୁପରିଚିତ ଅଟନ୍ତି | ବିଗତ ଦିନ ରେ ସେ ନିଜର 53 ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି | ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ବଲିଉଡର ଏକ ବଡ ନାମ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଭାରତ ତଥା ବିଦେଶରେ ବ୍ୟାପିଛନ୍ତି | ଯଦିଓ ମାଧୁରୀ ଫିଲ୍ମରେ କ୍ୱଚିତ୍ ଦେଖାଯାଏ I କିନ୍ତୁ ସେ ରିଆଲିଟି ସୋ ମାଧ୍ୟମରେ ନିଜ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସହ ସଂଯୁକ୍ତ ରୁହନ୍ତି | ମାଧୁରୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁତ କମ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଦସ୍ତଖତ କରିଛନ୍ତି, ତେଣୁ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଙ୍କି ମାରୁଛି I ସେମାନଙ୍କ ଆୟର ଉତ୍ସ କ’ଣ? ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ପ୍ରାୟ 250 କୋଟି ଟଙ୍କାର ମାଲିକ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଆୟ ଏକ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ନୁହେଁ ବରଂ ଅନେକ ଉପାୟ ଅଟେ |

ମାଧୁରୀ ଏହି ସ୍ଥାନଗୁଡିକରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି
ମାଧୁରୀଙ୍କ ଗଣନା ସର୍ବଦା ଜଣେ ପ୍ରମୁଖ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଆସିଛି | ମାଧୁରୀ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ପ୍ରାୟ 50 ଲକ୍ଷରୁ ଏକ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ହ୍ରାସ ପାଇଛି, ତଥାପି ଯେତେବେଳେ ସେ ଏକ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେ 4 ରୁ 5 କୋଟି ରୋଜଗାର କରୁଥିଲେ | ଏଥି ସହିତ, ମାଧୁରୀଙ୍କର ଉଭୟ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ଆମେରିକାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି | ତାଙ୍କର ଅନେକ ଆବାସିକ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ସହିତ ଅନେକ ବ୍ୟବସାୟିକ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି |

ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ମାଧୁରୀ ଫ୍ଲୋରିଡାଠାରେ ଏକ ବଡ ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିଥିଲେ। ମାଧୁରୀ ମଧ୍ୟ ଏକ ମିଆମି ମଲ୍ ର ମାଲିକ | ବଡ ପରଦାରେ ମାଧୁରୀ କମ୍ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହୋଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଯାଦୁ ଛୋଟ ପରଦାରେ ଛାଇ ଯାଇଥାଏ | ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବି ଯେ ମାଧୁରୀ ଅନେକ ଡ୍ୟାନ୍ସ ରିଆଲିଟି ସୋ’ର ଜଜ୍ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ସୋ’ର ବିଚାର କରିବା ପାଇଁ ଅଧିବେଶନରେ ପ୍ରାୟ 1 କୋଟି ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରୁଛନ୍ତି। ରିଆଲିଟି ସୋ ବ୍ୟତୀତ ମାଧୁରୀ ବିଜ୍ଞାପନ ମାଧ୍ୟମରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି |

ମାଧୁରୀ ଜଣେ ବଲିଉଡ ସୁପରଷ୍ଟାର ଅଭିନେତ୍ରୀ
କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଶ୍ରୀରାମ ନେନେ ଗତ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ଧରି ୟୁରେକା ଫୋର୍ବସର ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ 100 କୋଟି ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରୁଛନ୍ତି। ଦୟାକରି କୁହନ୍ତୁ ଯେ ମାଧୁରୀ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟରରେ ଅତୁଳନୀୟ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଜଣେ ସୁପରଷ୍ଟାର ହୋଇଥିଲେ | ମାଧୁରୀ ଅବଦ ଫିଲ୍ମ ସହିତ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଫିଲ୍ମ ସଫଳ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ। ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ମାଧୁରୀ ଅଟକି ନଥିଲେ ଏବଂ 1988 ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତେଜାବ ତାଙ୍କୁ ରାତାରାତି ସୁପରଷ୍ଟାର କରିଥିଲେ | ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ବ୍ୟତୀତ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଚିତ୍ରିତ ଗୀତଗୁଡ଼ିକୁ ମଧ୍ୟ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ।

ଏହା ପରେ ମାଧୁରୀ ରାମ ଲଖନ, ଖଲନାୟକ, କିଶନ କାନହାଇୟା, ହମ ଆପକେ ହେନ କୌନ , ଦିଲ ତୋ ପାଗଲ ହେ , ଦେବଦାସ ଭଳି ଅନେକ ସୁପରହିଟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଅନିଲ କପୁର ଏବଂ ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତଙ୍କ ସହ ମାଧୁରୀଙ୍କ ଯୋଡି ପରଦାରେ ଭଲ ପାଉଥିଲା। ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ତ ବଡ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନିଜ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କେବଳ ମାଧୁରୀ କାଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ |

ମାଧୁରୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅତୁଳନୀୟ ସଫଳତା ଉପଭୋଗ କରିଥିଲେ ଏବଂ କ୍ୟାରିୟରର ଶିଖରରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ | ବିବାହ ପରେ ମାଧୁରୀ ଦେବଦାସଙ୍କ ସହିତ ଫେରି ଆସି ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ଏବଂ ନୃତ୍ୟ ସହିତ ପୁଣି ଥରେ ପାଗଳ ହୋଇଗଲେ | ତେବେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପରେ ମାଧୁରୀ ଅଧିକ ସଫଳତା ପାଇପାରି ନାହାଁନ୍ତି। ଗତ ବର୍ଷ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ କାଲଙ୍କ ପରଦାରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସେ 27 ବର୍ଷ ପରେ ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତଙ୍କ ସହ କାମ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଫିଲ୍ମଟି କାମ କରିନଥିଲା। ମାଧୁରୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ରିଆଲିଟି ସୋ ସହିତ ଜଡିତ ଏବଂ ଛୋଟ ପରଦାରୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ମନୋରଞ୍ଜନ କରୁଛନ୍ତି |