ମହିଳା ଙ୍କର ଏହି ଅଙ୍ଗରେ ବାଳ ହେବା, ସ୍ୱାମୀ ପାଇଁ ହୋଇଥାଏ ବହୁତ ଶୁଭ, ପୁରୁଷ ମାନେ ନିହାତି ଜାଣି ଥିବା ଦରକାର

ଆମେ ଆମ ଜୀବନ ସାରା ସଂଘର୍ଷ କରି ଆସୁ ଅଛେ | ଏପରିକି ଆମ ପରିବାର ଚଳାଇବା ପାଇଁ ଆମ ପାଖରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଅର୍ଥ ନାହିଁ | ଧନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମେ ଦିନରାତି କାମ କରିଥାଉ | ତଥାପି ଆମେ ସୁଖରେ ରହିପାରି ନଥାଉ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ କିଛି ଲୋକ ଭାବୁଚନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ବୋଧେ ରାଜଯୋଗ ନାହିଁ ବୋଧେ |

ଦୁନିଆର ସମସ୍ତେ ଭାବନ୍ତି ଯେ, ସେମାନେ ଜଣେ ରାଜା ପରି ଜୀବନ ଯାପନ କରିବେ | ସମସ୍ତେ ଚିନ୍ତା କରିଥାନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ରାଜଯୋଗ ଅଛି କି ନାହିଁ ! ରାଜଯୋଗ କହିଲେ, ସମସ୍ତ ସୁଖସୁବିଧା ଏବଂ ମାନସମ୍ମାନ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନକୁ ବୁଝାଏ | କେବଳ କୁଣ୍ଡଳୀ ଦେଖିକି ଜଣକର ଜୀବନରେ ରାଜଯୋଗ ଅଛି କି ନାହିଁ ଜଣାପଡ଼ିଥାଏ ତାହା ସତ୍ୟ ନୁହେଁ | ଏହା ହସ୍ତରେଖା ଦେଖିକି ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡ଼ିଥାଏ | ଏହି ହସ୍ତରେଖରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ସଂକେତ ଥାଏ | କିନ୍ତୁ ଏହି ସମ୍ପର୍କରେ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ରେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି |

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ବିଶ୍ୱାସ କର ଯାଏ କି,ଯେଉଁ ମହିଳାଙ୍କ କେଶ ଲମ୍ବା ଆଉ ଗହଳିଆ ଥାଏ,ସେମାନଙ୍କୁ ଭଲ ସଫଳତା ମିଳିଥାଏ | ଏମାନେ ଅନେକ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ହୋଇଥାନ୍ତି | ଯିଏ ଏପରି ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥାଏ ତାଙ୍କର ଅନେକ ଲାଭ ହୋଇଥାଏ | ଆଜି ଆମେ ମହିଳାଙ୍କର କେଉଁ କେଉଁ ସ୍ଥାନ ରେ ବାଳ ଥିଲେ ଶୁଭ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଇଥାଏ ସେ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରୁଛୁ |

କିଛି ମହିଳାମାନଙ୍କର ହାତରେ ମଧ୍ୟ ବାଳ ଥାଏ | ଏମାନେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ହୋଇଥାନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏମାନେ ଟିକିଏ ଜିଦ୍ଦୀ ସ୍ୱଭାବର ହୋଇଥାନ୍ତି |ଏମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ର ରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥାନ୍ତି |ଏହି ମହିଳା ମାନେ ବହୁତ କମ ସମୟେ ସବୁ କାମ କରିସାରି ଦିଅନ୍ତି | ଏପରି ମହିଳା ମାନେ ବହୁତ ଟଂକା ବାଲା ଏବଂ ଦୟାଶୀଳ ହୋଇଥାନ୍ତି |ଏହି ମହିଳା ମାନେ ଅନେକ ବୁଦ୍ଧିମତି ହୋଇଥାନ୍ତି |