ରାସ୍ତା କଡରେ ଚା ବିକୁଥିବା ଏହି Software Engineer ନିଜ ଠେଲାରେ ଲେଖିଲେ କିଛି ଏମିତି, ଯାହାକୁ ପଢିବା ପରେ ସମସ୍ତେ କରୁଛନ୍ତି ସଲାମ

ଆପଣ ଯାହା ବି କରନ୍ତି ସେଥିରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ| ଚାକିରି କଲେ ମଧ୍ୟରେ ସେ ସମାନ|ଆପଣଙ୍କ ମନ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାମ କରିବାରେ ମଜା ଆସେ ନାହିଁ| ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଫଟୋରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ କିଛି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା| ବାସ୍ତବରେ ଆଜିକାଲି ଜଣେ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଚାୱାଲା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇଞ୍ଜିନିୟର ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଚାକିରିରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନଥିଲେ,ତେଣୁ ସେ ଚାକିରୀ ଛାଡି ଚା ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି|

ଏହିପରି ହେଲେ ‘ଚାୱାଲା’

ଏହି ‘ଇଞ୍ଜିନିୟର ଚାୱାଲା’ଙ୍କ ଠେଲା ତଳେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଲୋକଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରୁଛି। ସେ ଆନ୍ତରିକତାର ସହିତ ତାଙ୍କ ହାତରେ ଲେଖିଛନ୍ତି – ମୁଁ ଜଣେ ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇଞ୍ଜିନିୟର|ମୁଁ ୱିପ୍ରୋ, ବିଜନେସ୍ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ, ଟ୍ରଷ୍ଟ ସଫ୍ଟୱେର୍ ପରି ଅନେକ କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରିଛି| ଯେଉଁଠାରେ ଟଙ୍କା ଉପଲବ୍ଧ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଆରାମଦାୟକ ନଥିଲା|ମୁଁ ସବୁବେଳେ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି| ପ୍ରତିଦିନ ଚା ’ମୋ ଟେବୁଲକୁ ଆସୁଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମୁଁ କେବେ ଭଲ ଚା’ ପାଇଲି ନାହିଁ|ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଚାକୁ ଭଲପାଏ|ମୁଁ ଏକ ଭଲ ଚା ପିଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି, ତେଣୁ ମୁଁ ଚା ସହିତ ମୋର ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କଲି ଏବଂ ମୁଁ ଜଣେ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଚାୱାଲା ହୋଇଗଲି|

ଆଇଏଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ସଚ୍ଚୋଟତାର ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ

ଆଇଏଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ଅଶ୍ୱିନ ଶରଣ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ‘ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏହି’ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଚାୱାଲା’କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ସେ ‘ଚାଇୱାଲା’ ଇଞ୍ଜିନିୟରଙ୍କ ଫଟୋ ସେୟାର କରି ଲେଖିଥିଲେ – ଆଜିର ସମୟରେ ଏପରି ସଚ୍ଚୋଟତା କେଉଁଠାରେ ଦେଖାଯାଏ .. ସେ ସବୁକିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ କହିଛନ୍ତି! ଚାକିରୀରେ ସନ୍ତୋଷ ସହିତ ‘ଇଞ୍ଜିନିୟର ଚାୱାଲା’|


ଜନସାଧାରଣ କ’ଣ କହିଲେ?

ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଲୋକମାନଙ୍କ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଭଲ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଆସୁଛି|


ତେବେ ଆପଣ ଚାକିରିରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କି? ଯଦି ନୁହେଁ, ଆପଣ ଏହିପରି କିଛି ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି କି?