ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ପିଥାନି ଶେଷରେ ଖୋଲି ଦେଲେ ନିଜର ମୁହଁ, କହିଲେ- ଦିଶାଙ୍କ ପରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ବି ଥିଲା ମରିବାର ଭୟ କାରଣ…

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହେବାର ତିନି ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଅତିବାହିତ ହୋଇଛି। ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ସିବିଆଇ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି, କିନ୍ତୁ ଡ୍ରଗ୍ସ କଥା ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କିଛି ବିଶେଷ କଥା ବାହାରି ନାହିଁ। ତେବେ ଅତୀତରେ ରିୟା ଡ୍ରଗ୍ କାରବାର ସମ୍ପର୍କରେ ଏନସିବି ନିକଟରେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି। ଡ୍ରଗ୍ସ କୋଣ ବାହାରିବା ପରେ ରିୟା ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଘରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ନେଉଥିଲେ ଏବଂ ଦୁହେଁ ଏକାଠି ଡ୍ରଗ୍ସ ନେଉଥିଲେ। ରିୟାଙ୍କ ସ୍ୱୀକାର ପରେ ତାଙ୍କୁ 14 ଦିନ ପାଇଁ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତକୁ ପଠାଯାଇଛି। ଆଜିକାଲି ରିୟା ବାଇକୁଲ୍ଲା ଜେଲରେ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗୁଛନ୍ତି।

ଏତେ ଦିନ ଧରି ସିବିଆଇ ମଧ୍ୟ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି। ଏଜେନ୍ସିର ପଚରାଉଚରା ଚାଲିଛି, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ତଥା ଫ୍ଲାଟମେଟ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ପିଥାନି, ନିକଟରେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ସିବିଆଇକୁ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଅନେକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ବିବୃତ୍ତିରେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିଶା ସାଲିଆନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସୁଶାନ୍ତ ବହୁତ ଡରି ଯାଇଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ଭୟ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଏଜେନ୍ସିକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିଶାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ଶୁଣିବା ପରେ ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ମୋତେ ହତ୍ୟା କରାଯିବ।

ଏଥି ସହିତ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିଶାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସୁଶାନ୍ତ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁ୍ଥିଲେ। ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଘର ଛାଡିବା ସମୟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଲାପଟପ୍ ଏବଂ କିଛି ହାର୍ଡ ଡ୍ରାଇଭ ନେଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଦିଶା ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସମ୍ପର୍କକୁ ମଧ୍ୟ ସିବିଆଇ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି।

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କ ପିତା କେ.କେ ସିଂ ପାଟଣାର ରାଜୀବ ନାଗର ଥାନାରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ରୁଜ୍ଜୁ କରିଥିଲେ। ଏହି ଏଫ୍ଆଇଆର୍ରେ ସେ ରିୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଠକେଇ, ବ୍ଲାକମେଲିଂ, ଚୋରି, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ଭଳି ଅନେକ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ। ପିତାଙ୍କ ଏଫଆଇଆର ପରେ ବିହାର ପୋଲିସ ମୁମ୍ବାଇରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର କୌଣସି ସହାୟତା ପାଇ ନଥିଲା। ଏଥିସହିତ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ବିନୟ ତିୱାରୀଙ୍କୁ ବିଏମସି କରୋନାଭାଇରସ୍ ଦର୍ଶାଇ କ୍ୟାରେଣ୍ଟିନ କରିଥିଲା।

ଏକ ଆଇପିଏସ୍ କ୍ୟାରେଣ୍ଟିନ୍ କରିବା ପରେ ସାରା ଦେଶରେ ଲୋକମାନେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଏବଂ ବିଏମସିକୁ ନିନ୍ଦା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହି ମାମଲା ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରିବେ ବୋଲି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସିବିଆଇ ବ୍ୟତୀତ ଏନସିବି ଏବଂ ଇଡି ମଧ୍ୟ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତରେ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି। ଏନସିବି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଭାବରେ ଏହାର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି, କିନ୍ତୁ କିଛି ଠୋସ୍ ପ୍ରମାଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇଡି ଏବଂ ସିବିଆଇ ହାତରେ ମିଳିନାହିଁ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ 14 ଜୁନରେ ତାଙ୍କ ମୁମ୍ବାଇ ଫ୍ଲାଟରେ ମୃତ ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଥିଲେ। ଯେଉଁମାନେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଜାଣିଥିଲେ ସେମାନେ ନିରନ୍ତର କହୁଥିଲେ ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଏହା ପରେ ମାମଲା କୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ସିବିଆଇକୁ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ। ସିବିଆଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି। ଆଶା କରୁଛୁ ଏତେ ଦିନ ଧରି ନୀରବ ବସିଥିବା ସିବିଆଇ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର କିଛି ବଡ କଥା ପ୍ରକାଶ କରିବ।