Sushanta Singh Rajput ଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଦୁଃଖରେ ବୁଡିଲା ପୁରା ପରିବାର, ଏବେ ଭିଣୋଇ ସେୟାର କରିଲେ ଏପରି କଥା

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଉଦୀୟମାନ ତାରକା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଆଉ ଆମ ସହିତ ନାହାଁନ୍ତି। ତାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ସମଗ୍ର ଦେଶ ଚକିତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପରିବାରଠାରୁ ଅଧିକ ଦୁଖୀ କେହି ହେଇ ନାହାଁନ୍ତି। ହଁ, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଘରର ସବୁଠାରୁ କନିଷ୍ଠ ଥିଲେ, ଏହି କାରଣରୁ ପରିବାରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟ ତାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଚକିତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଦୁଃଖର ପାହାଡ଼ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଉପରେ ପଡିଛି। ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ଫେରି ଆସିବେ!

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ପୁରା ପରିବାର ଆତଙ୍କିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ଶ୍ୱେତା ସିଂ କୀର୍ତ୍ତୀ ଏକ ଭାବପ୍ରବଣ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରିଥିଲେ, ଯାହା ପଢିବା ବେଳେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ ଆସିଯାଇଥିଲା | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏବେ ତାଙ୍କ ବଡ଼ ଭଉଣୀର ସ୍ୱାମୀ ଅର୍ଥାତ୍ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭାଉଜ ଓମ୍ ପ୍ରକାଶ ସିଂ ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କ ହୃଦୟର କଥା ଲେଖିଛନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ସୂଚନା ପାଇଁ, କହି ରଖୁ ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାର ଆଜିକାଲି ତାଙ୍କର ତ୍ରୟୋଦଶ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି |

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭିଣୋଇ ଲେଖିଲେ ତାଙ୍କ ହୃଦୟର କଥା
ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ମାନେ ପକାଇ ତାଙ୍କ ବଡ ଭିଣୋଇ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ସେ ଏକ କବିତା ଲେଖିଛନ୍ତି, ଯାହା ମା-ପୁଅ ସମ୍ପର୍କ ଉପରେ ଆଧାରିତ | ଯଦିଓ ସେ ଏହି କବିତାରେ କୌଣସି ନାମ ଲେଖି ନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହା କେବଳ ସୁଶାନ୍ତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମା ପାଇଁ | ଏହା ସହିତ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଗୁଡବୟ ଗୁଲଶାନ ସୁଶାନ୍ତ, ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତି ଆମର ପ୍ରେମ କଦାପି ଶେଷ ହେବ ନାହିଁ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟ ଦିନକୁ ଦିନ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଓମ୍ ପ୍ରକାଶ ସିଂ ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରେ ଏହା ବି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ସୁଶାନ୍ତ ଏ ଦୁନିଆରେ ସେତେଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଲେ ଯେତେଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ ମାଆ ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ| ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କ ମା ସହିତ 17 ବର୍ଷ ବିତାଇଥିଲେ ଏବଂ ତା’ପରେ ମାତ୍ର 17 ବର୍ଷ ବଞ୍ଚିଥିଲେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ତାଙ୍କ ଭିଣୋଇ ଏହି କବିତା ତାଙ୍କ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଖାପ ଖାଏ, ଶବ୍ଦରେ ମା ଏବଂ ପୁଅର ସମ୍ପର୍କକୁ ବର୍ଣ୍ଣନା କରେ | କହିଦେଉ ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କ ମାଙ୍କର ଅତି ନିକଟତର ଥିଲେ |

ଆପଣଙ୍କ ସୂଚନା ପାଇଁ କହିଦେଉ ଯେ, ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଭିଣୋଇ ଓମ ପ୍ରକାଶ ସିଂ ହରିୟାଣା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ଲାଲ ଖଟ୍ଟରଙ୍କ OSD ଏବଂ ସେ ଏଡିଜି ପଦବୀର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ। ସେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବଡ଼ ଭଉଣୀ ନୀତୁଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ , ଓମ୍ ପ୍ରକାଶଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସେୟାର କରାଯାଇଥିବା ଏହି ପୋଷ୍ଟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ମା ଙ୍କୁ ବହୁତ ମାନେ ପକାଉ ଥିଲେ ସୁଶାନ୍ତ
ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ ମନେ ରଖିଥିଲେ। ନିଧନର କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ତାଙ୍କର ଇନ୍ସଟାଗ୍ରାମରେ ଶେଷ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ନିଜ ମା ଙ୍କୁ ମାନେ ପକାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଶେଷ ପୋଷ୍ଟରେ ସେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ଲୁହ ଠାରୁ ଧୂସର ପରିଣତ ହୋଇଛି ଅତୀତ, କେବେ ଶେଷ ନ ହେବାର ଥିବା ସ୍ୱପ୍ନ, ହସ ଏବଂ ଜୀବନ କିଛି ମୂହୁର୍ତ୍ତ , ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ”