ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଶେଷ ଫିଲ୍ମ ‘ଦିଲ ବେଚାରା’ ରିଲିଜ ହେବା ମାତ୍ରେ କରିଦେଲା ବଡ଼ ରେକର୍ଡ, ଯାହା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଫିଲ୍ମ କରିପରି ନଥିଲା

ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଅପେକ୍ଷା ପରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଶେଷ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦିଲ ବେଚାରା ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା। ଅବଶ୍ୟ, ପରିସ୍ଥିତି ହେତୁ ଏହା ଆଉ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇନାହିଁ ବରଂ OTT ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଛି ଏବଂ ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପରିମାଣର ଦର୍ଶକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଏହି ଚଳଚିତ୍ର କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଦେଖିପାରିବେ ଏବଂ ବୁଝିପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଏହା କେବଳ ଏକମାତ୍ର ଜିନିଷ ନୁହେଁ ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦିଲ୍ ବେଚାରା ଏକ ବହୁତ ବଡ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଯାହାକୁ ନିଜେ ଏକ ଉଦାହରଣ ବୋଲି କୁହାଯାଇପାରେ |

ଯେକୌଣସି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାପିବା ପାଇଁ IMDb ରେଟିଂ ଏକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦକ୍ଷ ଉପାୟ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଦିଲ୍ ବେଚାରା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 10ଟି ମଧ୍ୟରୁ 9.8 ଟି ରେଟିଂ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ବିରଳ ଅଟେ ଏବଂ ଏହା କେବଳ କମ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିପାରିଥାନ୍ତି |

ଏହି ରେକର୍ଡ କରି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଦିଲ ବେଚାରା ସେହି ମନୋନୀତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସାମିଲ ହୋଇଛି ଯାହା କେବଳ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟର ନିକଟତର ନୁହେଁ, ବରଂ ଏତେ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରର ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯଦିଓ, ମୂଲ୍ୟାୟନ ପରେ ଖରାପ ହୁଏ, କିଛି କୁହାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଏହି ଚଳଚିତ୍ର ଯେଉଁ ଲୋକଙ୍କ ଭଲ ପାଇବା ହାସଲ କରିଛି ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ବଡ଼ କଥା, ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି କଥାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ|

ଏହି କାହାଣୀରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଏକ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ କିଜି ବାସୁ ନାମକ ଏକ ଝିଅ ସହ ଚିତ୍ରିତ ହୋଇଛି, କର୍କଟ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଏହି ଝିଅ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପ୍ରେମ ରେ ପଡି ଯାଇଛି, ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି। କାହାଣୀରେ ରୋମାନ୍ସ ଏବଂ ସସପେନ୍ସ ସହିତ ଅନେକ ଭାବପ୍ରବଣ ଡ୍ରାମା ଅଛି, ଯାହା ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତୁଛି|